ПІДПИСІВ – ТРИ, АВТОР – ОДИН
                                         ПІДПИСІВ – ТРИ, АВТОР – ОДИН
Один поважний пан із Борислава якось мене морочив, що, мовляв, Р.Леньків та Р.Карпінський (підписи під статтями у «Нафтовику Борислава») – не Роман Соловчук, а хтось інший... Довго і натхненно морочив – до хрипоти: ні, не може бути! Ні і ні!.. Бігме Боже!!!
Не може? А таки може! Ось докази. Перше: і там, і там стиль письма абсолютно Соловчуків! За чотирнадцять років спільної праці я його – Соловчука – і його руку, себто почерк, бездоганно вивчив. Друге: слова-«епітети» у статтях «трьох» авторів – Р. Соловчука, Р. Леньківа, Р. Карпінського – абсолютно однакові. Немов близнюки – майже у кожній статті. Наприклад, ОУН, УПА, борці за волю України – це «оунівські недобитки», «бандерівські сокирники», «лісовики-недолюдки», «фашистські покидьки» – стаття «В союзі молота і серпа» («Нафтовик Борислава», 16.04.1984 р.); «дивізія каїнів», «тризубницьке військо», «панки з жовто-блакитними кокардами», «есесівсько-націоналістичні недобитки» – стаття «Невідкупна жертва» («Нафтовик Борислава», 7.06.1980 р.); «гітлерівські прислужники», «мізантропи», «поліцейські пташки», «банди «Чорнія», «бандерівські схронники», «гітлерівська «п’ята колона», «всілякий збрід: карні злочинці, дезертири, куркульські та попівські синки», «отупілий зброд», «мізерна купка бандитів», «душогуби», «гадюччя», «оунівські банди» – стаття «Мізантропи» («Нафтовик Борислава», 31.01.1981 р.); «відщепенці», «оунівські недобитки», «націоналістична полуда», «націоналістичні упирі», «вампіри», «вбивці різномасті», «пани-запроданці», «агенти гестапо», «фольксдойчери», «зграя двоногих вовків», «бандерівські вовкулаки», «пани-яничари» – стаття «Вампіри в «оборонцях» («Нафтовик Борислава», 27.02.1986 р.); «наймані убивці», «попівські вилупки», «лицарі зради й ганьби», «запеклі уніати», «націоналісти-душогуби», «бандерівські виродки», «кривавий союз оунівських убивць» – стаття «Пам’ять того не забуде» («Нафтовик Борислава», 22.03.1973 р.); «наймані убивці», «союз хреста, тризубця і свастики», «Шептицький – ідейний натхненник бандерівських і мельниківських душогубів», «бандерівські убивці», «банди Куп’яка», «криваві сліди», «підла куля з куцих обтинків» – стаття «Катам прощення не буде» («Нафтовик Борислава», 14.04.1983 р.); «Божа церква, всечесні отці парафіяни-християни – це гітлерівські прислужники, покровителі націоналістичних душогубів», «кроти, що не люблять сонця», «бандерівські виродки»,»кривавий союз їх духовних покровителів – попів-уніатів» – стаття «Пам’ять того не забуде» («Нафтовик Борислава», 22.03.1975 р.)...
Правда, деякі з тих пекельних «ляпів» належать «героям», про кого йде мова, але «озвучені» автором – Р.Соловчуком (Леньківим, Карпінськім).
Либонь, досить. Таких та інших «ляпів», почерпнутих у таємних КГБістських «словничках», є і в інших публікаціях. І не тільки у «Нафтовику...», але й у збірниках «Пост імені Ярослава Галана», журналі «Людина і світ», газеті «Ленінська молодь» та ін.
Ще один доказ – щодо Р. Карпінського. Виявляється, рідне село Р.Соловчука, що на Івано-Франківщині, колись було власністю одного жорстокого пана Карпінського – стаття «Дві долі Голоскова» (збірник «Пост ім. Я.Галана», кн.22, 1988 р.). Тов.Соловчук так і пише: «жорстокий пан». Ага, ось звідки він, лицар зради і «золотого пера» (ну, Соловчук же), такої жорстокості до людей і України набрався!.. Може, і від рідного стрика Миколи, що був затятим комуністом і першим головою колгоспу в селі, га? А може, від «сімейної парторганізації», яка отаборилася у його, Соловчука, хаті?..
А ось ще один доказ: у всіх трьох підписах під статтями «прописано» літеру «Р» – тобто Роман. Це – ім’я теперішнього редактора «Нафтовика Борислава»... Редактора-зрадника і редактора-пасквілянта!
Не знаю, чи я переконав поважного пана-бориславця, але, знай, вельми старався... Бігме, старався!
«Тустань»,
№ 60-62, 18-24 грудня 2007 р.
«Золотоперий підголосок»,
«Посвіт», Дрогобич, 2007 р.Создан 16 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником